Korea Północna Wycieczki - Ciekawe Miejsca

Korea Północna Wycieczki - Korea Północna nie jest krajem licznie odwiedzanym przez turystów. Brak reklam na ulicach,  wszechobecne portrety „Wielkich przywódców”, polityczne plakaty i slogany, brak zanieczyszczenia powietrza to tylko nieliczne, charakterystyczne cechy Korei Północnej, które sprawiają, że podróż po Korei Północnej jest niezwykle ekscytującym i fascynującym przeżyciem.

Poniższa lista przedstawia miejsca i zabytki, które odwiedzają turyści podróżujący z naszą firmą.
Uprzejmie informujemy, że poniższa lista może ulec zmianie, dlatego też prosimy o wskazanie miejsc, które szczególnie państwa interesują.
Naciśnij na zdjęcie, aby zobaczyć więcej szczegółów.

Wielki Pomnik Pyongyang

Wielki Pomnik - gigantyczny pomnik Kim Il Sunga i Kim Jong Il, wykonany z brązu, znajdujący się na wzgórzu Mansudae, pomnik, zaliczany do najważniejszych atrakcji Korei Północnej, odwiedza dziennie tysiące turystów.

Korea Północna DMZ

Strefa Zdemilitaryzowana - dzieląca Koreę na część północną i południową, zaliczana do najbardziej zmilitaryzowanych przestrzeni na świecie, jedna z  nielicznych pozostałości Zimnej Wojny.

Wieża Dżucze, Korea Północna

Korea Północna Wycieczki - Ciekawe Miejsca:Wieża Juche - 170m wysoka wieża stanowi symbol ideologii reżimu Korei Północnej.

Posąg Chollima,  Korea Północna Posąg Chollima - znajdujący się na wzgórzu Mansu posąg przedstawia skrzydlatego konia, który według legendy reprezentuje duchy  innowacji i postępu; w czasach rekonstrukcji Korei Północnej po Wojnie Koreańskiej (1950-53) symbol ten był szczególnie podkreślany w polityce propagandowej.
Wojna Muzeum , Korea Północna

Wojna Muzeum - fascynujące ilustracje i broń używane podczas  Wojny Koreańskiej (1950-53)  Z punktu widzenia Korei Północnej eksponaty ukazują liberalizację kraju oraz pokonanie Amerykanów.

Międzynarodowa Wystawa Przyjaźni, Myohyang, Korea Północna

Międzynarodowa Wystawa Przyjaźni - dwa budynki z prezentami otrzymanymi przez Kim Il Sunga i Kim Jonga II. Pochodzace z całego świata prezenty prezentowane są na kilku piętrach.

Pałac Dzieci, Korea Północna

Pałac Dzieci - miejsce występów utalentowanych dzieci ćwiczących śpiew, taniec, aktorstwo oraz grę na instrumentach. Podziwianie ich występów jest niezwykle ekscytującym przeżyciem.

Wystawa Kwiatowa Kimilsungia-Kimjungilia, Korea Północna

Wystawa Kwiatowa Kimilsungia-Kimjungilia - dwa piętra kwiatów nazwanych na cześć Kim Il Sunga I jego syna Kim Jonga II. Wystawa polecana przez turystów i zagraniczne media.

Kaesong, Korea Północna Kaesong - stolica Koryo (918-1392) pierwszego zjednoczonego państwa półwyspu koreańskiego, usytuowana 10 km od Strefy Zdemilitaryzowanej jest jedynym miejscem gdzie mieszkańcy Korei Południowej mają prawo wstępu. W mieście znajduje się również Muzeum Koryo, które wcześniej przez 1000 lat było uniwersytetem Konfucjanizmu.
Pyongyang Metro, Korea Północna Pyongyang Metro - z licznymi mozaikami, żyrandolami I głębokością 1oo metrów zaliczne jest do jednego z najbardziej imponujących na świecie. Podczas naszej wycieczki przewidywany jest przejazd metrem.
Mangyongde - Miejsce urodzenia Kim Ir Sena, Korea Północna

Mangyondae - miejsce urodzenia Kim Il Sunga . Przedstawiony na zdjęciu obok dom to miejsce gdzie Kim II Sung spędził swoje dzieciństwo

Korea Północna USS Pueblo Korea Północna Wycieczki - Ciekawe Miejsca:USS Pueblo - Amerykański statek znajdujący się w Korei od 1968 roku.
Korea Północna Łuk Triumfalny Łuk Triumfalny - upamiętniający powrót Kim Il Sunga  do ojczyzny po 20-stu latach walk w Japonii.
Zapora Wodna West Sea, Korea Północna Zapora Wodna West Sea - znana również jako Nampho Dam, 8-kilometrowa zapora stanowi źródło narodowej dumy Koreańczyków.
Koreańskie Studio Filmowe, Korea Północna Koreańskie Studio Filmowe - miejsce kręcenia filmów północnokoreańskich.
Wioska ludowa, Sariwon, Korea Północna Sariwon - wioska ludowa ukazująca starodawne, tradycyjne życie Koreańczyków.

Naciśnij Korea Północna Wycieczki aby zobaczyć szczegółowy plan podróży.

 

z-extra-default-nav-places-of-interest.shtml