• Childrens' Street concert in Pyongyang, North Korea

Korea Północna Wycieczka - FAQs

Korea Północna Wycieczka FAQs - Jako kraj odizolowany Korea Północna nie cieszy się popularnością wśród turystów. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z Podróżowaniem po Korei Północnej. W przypadku innych pytań, prosimy o bezpośredni kontakt.

1. Czy podróżowanie po Korei Północnej jest bezpieczne?

Tak.  Korea Północna jest jednym  z krajów z najniższą stopą przestępczości i jest bezpieczna dla odwiedzających turystów.

2. Czy mogę sam zorganizować podróż po Korei Północnej?

Podróżowanie po Korei Północnej na własną rękę jest niedozwolone. Istnieje możliwość zorganizowania prywatnej wycieczki, jednakże nawet w przypadku jednego uczestnika, obecny będzie przewodnik. Samodzielne chodzenie po ulicach jest niedozwolone.

3. Czy mogę rozmawiać z lokalną ludnością?

Bez znajomości koreańskiego kontakt może być utrudniony. Wielu Koreańczyków nie zna języka angielskiego. Podczas naszej podróży  możliwe będzie spotkanie lokalnych mieszkańców I gorąco zachęcamy do nawiązania kontaktu. Nasi przewodnicy mogą pełnić rolę tłumacza. Prosimy jednak o unikanie tematów  niepoprawnych politycznie.

4. Czy mogę robić zdjęcia?

Nasi przewodnicy poinformują państwa w jakich miejscach robienie zdjęć jest niedozwolone, szczególnie wokół strefy zdemilitaryzowanej jak również podczas podróży pociągiem z Pekinu do Korei Północnej.  Często podczas opuszczania Korei Północnej aparaty fotograficzne są sprawdzane, dlatego też prosimy o przestrzeganie zaleceń naszych przewodników.

5. Jaka waluta obowiązuje w Korei Północnej?

Lokalna waluta to koreański Won. Jednakże turyści mogą posługiwać się wyłącznie Euro, chińskim Yuanem oraz amerykańskim dolarem.

Korea Północna Wycieczka

Pamiątki w Korei Północnej

Pamiątki

6. Czy Korea Północna jest drogim krajem?

W cenę naszej wycieczki wliczone są wszystkie koszty podróży po kraju. Lokalne produkty, pamiątki, książki czy płyty są tańsze od produktów w innych krajach.

7. Czy w czasie podróży będę miał dostęp do zagranicznych mediów?

Pokoje hotelowe posiadają zagraniczne kanały, włącznie z BBC.  Lokalne północnokoreańskie programy są również dostępne.

8. Mohu telefonovat do zahraničí?

Tak.

9. Czy mogę dać napiwek kierowcy oraz przewodnikowi?

Zostawianie napiwków jest dobrze widziane. Także pamiątki z własnego kraju są mile widziane. Dobrą alternatywą są również papierosy dla mężczyzn i kosmetyki dla kobiet. Od grupy turystów oczekiwany jest napiwek w wysokości 45 euro.

Naciśnij Korea Północna Historia, aby  przejść z Korea Północna Wycieczka FAQs  do sekcji na temat koreańskiej historii.

column-history.html

North Korea Tours

North Korea Tours

Information & Places of Interest

Political History of the DPRK
Arirang Mass Games
DMZ Tours in North Korea

Safe Payments

We accept PayPal and credit/debit card payments