• Koreański Park Folklorystyczny w Pyongyang, aka Mini-Pyongyang, DPRK (Korea Północna)

Korea Północna Historia

Korea Północna Historia - W tej sekcji przedstawiamy historię Korei Północnej i Półwyspu Koreańskiego. Zaznaczamy, że istnieją różne opinie na temat historii Korei Północnej, dlatego też należy wykazać się ostrożnością i zrozumieniem w czasie podróży po  Korei. Zalecamy unikania rozmów na tematy związane z polityką oraz historią Korei Północnej.

Naciśnij na FAQs aby uzyskać więcej porad związanych z podróżą do Korei Północnej.

Naciśnij na dany okres historyczny, aby uzyskać więcej informacji.

Koreański prehistoria Prehistoria -  źródła potwierdzają, że od pradawnych  dziejów istniało życie na półwyspie Koreańskim.
Tangun grób Kojoson Korea Północna Okres mniejszych państw - informacje na temat pierwszych państw półwyspu koreańskiego oraz tomb Tanguna z dynastii Kojoson.
Trzy Królestwa (37 p.n.e. - 676 n.e.) - Koguryo (Goguryeo), Paekje (Baekje)

Trzy Królestwa (37 p.n.e. - 676 n.e.) - Koguryo (Goguryeo), Paekje (Baekje) i Silla są znane jako Trzy Królestwa. Ich status I siła na półwyspie zmieniała się na przestrzeni lat.

Korea trzy stany królestwa Okres Zjednoczonych Królestw (676 - 936) - opisywany również jako okres Zjednoczonej Silly. Królestwo Silla, z pomocą chińskiej dynastii Tang, zjednoczyło inne królestwa; w późniejszym okresie walki toczyły się przeciwko dynastii Tang, która chciała przejąć władzę w państwie.
Koryo Korea Północna Koryo (Goryeo) 936 - 1392 - Okres silnej scentralizowanej władzy,  rozkwit buddyzmu w państwie.
Dynastii Choson

Dynastia Choson (Joseon (1392-1910) -
W 1392 koreański generał Yi Seonggye został wysłany do Chin z kampanią przeciwko dynastii Ming, ale zamiast tego przyłączył się do Chińczyków i powrócił by obalić króla Koryŏ i założyć nową dynastię. W późniejszym okresie konflikt z Japonią, Francją i USA.

Japońska okupacja Korei
Kolonia Japońska (1910-1945) - 5 lat po przegranej Rosji w wojnie japońsko- rosyjskiej, Korea stała się kolonią japońską. Głód, niewolnictwo oraz próba likwidacji koreańskiej kultury to cechy charakterystyczne tego okresu.
Kim Il Sung i wyzwolenie Korei Korea Północna Historia: Niepodległość Korei (1945) - Z końcem II Wojny Światowej, z pomocą aliantów oraz ogólnokrajowego Ruchu oporu, Korea uwolniła się od okupacji japońskiej.
Wojna koreańska

Wojna Koreańska (1950-1953) - wojna, która kosztowała życie ponad 3 milionów ludzi. Półwysep pozostał podzielony wzdłuż 38 równoleżnika.

historia polityczna Korei Północnej Korea Północna Historia: Okres powojenny - Okres odbudowy państw silnie zniszczonych przez wojnę. Ta sekcja szczegółowo opisuje historię Korei Północnej po wojnie oraz istniejący do dziś kult Kim Il Sunga.
Korea Północna publiczny pokaz Lata 1980 -1990 - Śmierć Kim Il Songa, przejęcie władzy przez Kim Jonga Il. zmiany politycznych stosunków z dotychczasowymi sprzymierzeńcami Korei Północnej.
Korea Południowa wizyty w Korei Północnej 2000-2010 Okres w którym po raz pierwszy w historii prezydent Korei Południowej złożył wizytę Korei Północnej.

Korea Północna Historia - Naciśnij USS Pueblo aby przejść do sekcji  opisującej jeden z największych incydentów Zimnej Wojny.

column-history.html

North Korea Tours

North Korea Tours

Information & Events

DPRK Military
North Korea Travel Forum

Places of Interest

DMZ Tours in North Korea

Safe Payments

We accept PayPal and credit/debit card payments