Zájezdy Severní Korea - Zajímavá Místa

Zájezdy Severní Korea nejsou právě nejčastější výlety a KLDR rozhodně není obvyklá země. Žádné reklamy na ulicích, portréty "velkých vůdců" po celé zemi, téměř všudypřítomné politické plakáty a slogany, neznečištěná země a nekonečný seznam dalších aspektů utvářejí tuto zemi do kategorie, kterou lze pouze označit jako jedinečnou, a tím se Severní Korea stává velmi zajímavým místem k návštěvě.

Níže je seznam stránek, kam turisté mohou vycestovat na jednom z našich zájezdů do Severní Koreje.

Prosím, mějte na paměti, že trasy se mohou nepatrně změnit. To je důvod, proč doporučujeme, aby jste nám dali vědět, zda jsou nějaká místa, které by jste si rozhodně nechtěli nechat ujít.

Kliknutím na obrázky zobrazíte více informací o těchto lokalitách.

Grand Monument Pyongyang

Velký památník - čnící se nad severokorejským hlavním městem na pohoří Mansudae v centru Pchjongjangu, tato gigantická bronzová socha Kim Ir-sena, který je oficiálně ještě stále prezidentem KLDR, denně ji navštěvuje tisíce turistů a památník je jednou z našich prvních zastávek v rámci Zájezdy Severní Korea.

dmz North Korea

DMZ - demilitarizovaná zóna - rozdělení Koreje na severní komunistickou a jižní kapitalistickou, toto je nejvíce vyzbrojená hranice na zemi a také je jedním z posledních žijících pozůstatků studené války.

Juche Tower

Věž Čučche - symbol ideologie, kolem kterého se točí severokorejský režim. Tato věž je vysoká 170 metrů.

North Korea Travel Chollima Statue Socha Chollima - se nachází na kopci Mansu, dle legendy představuje okřídleného koně, nese v sobě ducha neustálých inovací a pokroku, které byly speciálně zdůrazněny v období rekonstrukce Pchjongjangu po následku Korejské války (1950-3).
Victorious Fatherland Liberation Museum north korea

Vlastivědné muzeum vítězné osvobozující války - s velmi živými ilustracemi, zbraně použité během korejské občanské války (1950-3) a znovuoživené scény, vysvětlující verzi KLDR o tom, jak byl národ osvobozen a jak bylo USA poraženo.

Myohyang North Korea

Mezinárodní výstava přátelství - dvě budovy plné darů, které byly zaslány Kim Ir-senovi a Kim Čong-ilovi. Dary pocházejí z celého světa a každá budova má několik pater.

Childrens' Palace in Pyongyang

Dětský palác - extrémně nadané děti tady nacvičují zpěv, tanec a hrají na širokou škálu hudebních nástrojů. Vidět je hrát, ať už nacvičují nebo mají představení, je v tak mladém věku opravdu impozantní.

Kimilsungia-Kimjungilia Flower Exhibition Centre

Kimirsenia - Kimčongilia výstavní centrum květin - dvě patra květin pojmenovaných po Kim Ir-senovi a jeho synovi Kim Čong-ilovi v kombinaci s některými dalšími vzácnými květinami. Na výstavě je mnoho návštěvníků a národních médií.

Kaesong city centre Kimirsenia - Kimčongilia výstavní centrum květin - dvě patra květin pojmenovaných po Kim Ir-senovi a jeho synovi Kim Čong-ilovi v kombinaci s některými dalšími vzácnými květinami. Na výstavě je mnoho návštěvníků a národních médií.
Pyongyang Metro Pchonjangské Metro - plné mozaikových obrazů, lustrů a dokonce v některých zastávkách se nachází i mramorové sloupy, které jsou v průměru 100 metrů hluboké. Podzemní stanice v Pchjongjangu patří mezi nejpůsobivější na světě. V této části našich Zájezdy Severní Korea budete moci skutečně jít metrem s místními Pjongjiti.
Mangyongdae - Kim Il Sung's Birthplace

Mangyondae - Kim Ir-senovo rodiště. Tento venkovský dům ukazuje, jak Kim Ir-sen strávil své dětství s rodinnými příslušníky a k zahlédnutí jsou taky fotografie tohoto období jeho života.

USS Pueblo North Korea USS Pueblo - americká námořní loď, která byla v Severní Koreji od roku 1968. Američtí námořníci nastoupili na palubu této lodi, když byly propuštěni domů po jedenácti měsících na severokorejském území.
North Korea Arch of Triumph Vítězný oblouk - ne tak starý, ale větší než jeho pařížský protějšek. Připomíná Kim Ir-senův návrat do Koreje po dvacetiletém pobytu v zahraničí a boji proti Japoncům.
nampho dam, North Korea Západní mořská přehrada - taktéž známa jako přehrada Nampho. Má délku 8 km a je zdrojem národní hrdosti v KLDR.
Korean Film Studio Korejské Filmové Studio - tady se můžete podívat, kde byly natočeny korejské filmy.
Sariwon Folk Village Sariwon - objevte korejskou lidovou vesnici a zjistěte, jaký byl život v starověké Koreji.

 

Klikněte prosím na naši stránku Zájezdy Severní Korea pro více informací o itineráři, který poskytujeme.

 

z-extra-default-nav-places-of-interest.shtml