Cestování do Severní Koreje - Často kladené otázky
(FAQs)

Cestování do Severní Koreje je něco, co mnozí lidé jen tak nedělají, protože KLDR je jedna z nejizolovanějších zemí světa. Níže jsou uvedené některé užitečné otázky, které se týkají cestovního ruchu v Severní Koreji. Prosím, neváhejte nás kontaktovat přímo ohledně konkrétních dotazů týkajících se cestování do Korejské lidové demokratické republiky.

1. Je cestování do Koreje bezpečné (KLDR) ?

Ano. KLDR je pro turisty jedním z nejbezpečnějších míst na světě a s nejnižším počtem zaznamenaných trestních činů.

2. Mohu cestovat do KLDR samostatně ?

Cestování do Severní Koreje samostatně není povoleno. Soukromé zájezdy mohou být organizovány, ale vždy musí být doprovázeny cestovními průvodci, a to i v případě, že cestujete jenom jako jedna osoba. Potulovaní se po ulicích je zakázáno.

3. Mohu se zamíchat mezi místními obyvateli ?

To je docela složité, pokud neumíte korejsky, ale budete mít několik příležitostí se s místními obyvateli potkat, a to zejména při slavnostech. Množství Severokorejců nemluví anglicky. Při návštěvě míst máte možnost se setkat s místními obyvateli a KTG podporuje severokorejského průvodce, aby Vám umožnil s nimi komunikovat. Nicméně není povoleno se ptát ohledně citlivých otázek.

4. A co fotky? Mohu si vyfotit co chci ?

Váš průvodce Vám řekne, když nebudete mít povoleno fotit. To se týče zejména určitých oblastí a přístup do DMZ, jako i cesta vlakem z Pekingu do Pchjongjangu. Prosím, respektujte a udělejte tak, jak Vám průvodce řekne a vyhýbejte se fotografovaní míst/scenérií, které Vás požádá, aby jste nefotili. Vaše fotky budou pravděpodobně kontrolovány při odjezdu a v případě, že vyfotíte nepovolená místa, tak Váš průvodce z toho může mít problém.

5. Jaká měna se používá v KLDR ?

Místní měnou je korejský won. Nicméně turisti mohou používat jenom eura, čínské jeny, nebo americké dolary. Prosím, vezměte si s sebou jen malou částku peněz.

6. Jsou věci v KLDR drahé ?

Váš zájezd zahrnuje veškeré náklady během Vašeho pobytu v Severní Koreji. Nicméně budete vidět, že některé věci jsou na prodej, jako například místní výrobky, knihy, CD, suvenýry atd. Jejich ceny nejsou úplně zadarmo, ale určitě nižší než západní zboží.

7. Je možný přístup západních medií do KLDR ?

Všechny hotelové pokoje mají západní kanály, včetně BBC international. Místní severokorejské kanály jsou taky dostupné.

8. Mohu telefonovat do zahraničí ?

I když není povoleno si vzít s sebou mobilní telefon, můžete si zavolat do zahraničí z Vašeho hotelu.

9. Mohu dát spropitné svému průvodci a řidiči ?

Dát dárky Vašemu průvodci a řidiči budou hluboce oceněné. Suvenýry z Vaší krajiny jsou dobrý nápad. Případně muži zpravidla mají rádi cigarety a ženy ocení krémy na obličej. Tyto dárky lze zakoupit v hotelech, kde budete ubytováni. Také se bude očekávat 20 Eur spropitné dohromady za skupinový zájezd.

Klikněte prosím zde na přechod z naší sekce Cestování do Severní Koreje - Často kladené otázky (FAQs), kde si můžete přečíst o korejské historii.

 

z-extra-default-nav-faq.shtml